Dominacja Bitcoin osiąga roczny szczyt, gdy XRP staje przed nowym procesem

Cointelegraph Markets ujawnił, że wykresy dominacji Bitcoin wzrosły o 69%.

Dominacja bitcoinów w przestrzeni kryptowalut osiągnęła szczyt, gdy wiodący zasób cyfrowy ponownie osiągnął na krótko 24000 USD

Cena Bitcoin Future osiągnęła nowy rekord wszechczasów i wyniosła 24 000 USD 19 grudnia. Mimo że BTC odnotował dużą zmienność, gdy jego cena spadła do 22 800 USD, nadal jest o 1,23% do 23 633,39 USD.

W filmie opublikowanym na Twitterze, analityk Cointelegraph Markets, Michael van de Poppe, powiedział:

„W przeszłości tworzyliśmy najlepszą strukturę w grudniu, po czym mieliśmy wspaniały pierwszy kwartał dla altcoinów”.

Tweet opublikowany przez Cointelegraph Markets ujawnił, że wykres dominacji Bitcoin wzrósł o 69% w wyniku wyprzedaży XRP

Ponieważ Bitcoin nadal rośnie, XRP ma problemy z organami regulacyjnymi. W niedawnym zgłoszeniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Ripple i dwóch jej kierowników o zabezpieczenie ponad 1,3 miliarda dolarów w „trwającej niezarejestrowanej ofercie cyfrowych papierów wartościowych”. Dwóch dyrektorów Ripple wymienionych w zgłoszeniu SEC to dyrektor generalny Brad Garlinghouse i współzałożyciel Christian Larsen. W wyniku złożenia wniosku analitycy obawiają się, że pozew SEC może wpłynąć na obrót XRP.

Już teraz XRP odnotowuje straty. W momencie publikacji, XRP spadł o 31,59% do 0,321332 USD.

W przeciwieństwie do Bitcoina, inne topowe altcoiny również odnotowują codzienne spadki. Cena Ether (ETH) obecnie spada o 2,56% do 610,71 USD. Ponadto Tether stracił 0,06%, a Bitcoin Cash (BCH) stracił 221%.