Crypto Quant Fund Exec porównuje model S2F BItcoin z astrologią

Główny informator Strix Leviathan, Nico Cordeiro, porównał model S2F Bitcoin’a do astrologii.
Cordeiro odniósł się do S2F jako do modelu „kameleona“ zbudowanego na wątpliwych założeniach.

Główny informator kryptońskiego funduszu kwantowego Strix Leviathan porównał popularny model Bitcoin stock-to-flow (S2F) do astrologii pod względem prognozowania cen.

W poście opublikowanym 30 czerwca, Nico Cordeiro Strix Leviathan’a twierdził, że model S2F Bitcoin’a był „fatalnie wadliwy“. Cordeiro nazwał S2F „kameleonem“ w nawiązaniu do terminu profesora Stanforda Paula Pleifderera dla modeli zbudowanych na „wątpliwych założeniach“, które otrzymują więcej uznania niż na to zasługują.

Cordeiro napisał,

Dokładność modelu będzie prawdopodobnie mniej więcej tak samo skuteczna przy prognozowaniu przyszłej ceny Bitcoina jak modele astrologiczne z przeszłości przy prognozowaniu wyników finansowych.

Cordeiro twierdził, że S2F opiera się na twierdzeniu, że kapitalizacja rynkowa dobra pieniężnego, takiego jak złoto lub Bitcoin Billionaire, jest pochodną stopy nowej podaży, która, jak twierdzi, nie ma żadnych dowodów ani wsparcia badań. Kryptoński wykonawca kwantowy zakwestionował również „naiwne“ zastosowanie przez model regresji liniowej, co skutkowałoby wysokim prawdopodobieństwem znalezienia „fałszywych wyników“.

Zastosowanie S2F do bitcoin został po raz pierwszy wprowadzony przez kryptoanalityka PlanB, który zyskał znaczące miejsce na Twitterze od fanów jego modelu.